Čím sa líši thajská masáž od tej obyčajnej?

Masáž predstavuje obľúbený druh relaxácie a uvoľnenia tela. Pomôže nám uvoľniť sa od stuhnutých svalov ale tiež od stresu. Má teda priaznivý vplyv nielen na fyzické zdravie, ale aj na to duševné. Je to pravda obzvlášť v prípade thajskej masáže, ktorá povzbudzuje telo aj myseľ. Thajská masáž predstavuje typ masáže, ktorá sa spája s výraznou manipuláciou tela. Jedná sa predovšetkým o naťahovanie celého tela a intenzívnu hĺbkovú masáž energetických bodov. Thajská masáž je nápomocná pri problémoch s bolesťou chrbta, či hlavy. Telu dodáva potrebnú silu, zlepšuje vitalitu a duševné zdravie. Zbavuje telo svalového aj nervového napätia.

Z histórie thajskej masáže

Vznik thajskej masáže výrazne ovplyvnila tradičná medicína Indie, Číny a juhovýchodnej Ázie. Praktizovala sa už 200 rokov pred Kristom ako forma liečenia a dedila sa z generácie na generáciu. Základ thajskej masáže bol položený v Indii, odkiaľ sa šírila do Thajska a iných krajín prostredníctvom misionárov a budhistických mníchov. Postupom času začala thajská masáž prenikať aj do západného sveta, kde sa v súčasnosti teší veľkej obľube.

Účinky thajskej masáže

Thajská masáž poskytuje hneď niekoľko výhod pre naše zdravie. Posilňuje imunitný systém, zlepšuje krvný obeh a znižuje krvný tlak. Uvoľňuje svalstvo a vďaka jogovým technikám zlepšuje flexibilitu svalstva. Pomáha pri bolestiach chrbta a posilňuje kĺby. Pomáha znižovať stresové stavy a stavy úzkosti. Prinavracia duševnú rovnováhu a vnútorný pokoj. Napomáha tiež zvyšovať koncentráciu tela a mysle. Ak si zvolíte thajskú masáž, účinky sa dostavia takmer okamžite a vy budete odchádzať príjemne nabudený a priam znovuzrodený.

Ako thajská masáž prebieha?

Klasická thajská masáž sa praktizuje bez používania masážnych olejov. Ide o suchú masáž iba s prítomnosťou špeciálnych bylinkových balzamov. Na začiatku thajskej masáže masér zhodnotí váš stav a na základe toho zvolí cviky vhodné pre vás. Typická thajská masáž sa následne začína od nôh a systematicky sa posúva smerom k hlave. V našich končinách sa najčastejšie praktizuje typ nazývaný chalosiak. Toto umenie masáže je staré viac než 2000 rokov.

Thajská masáž sa snaží o uvoľnenie energie, ktorá je blokovaná v tele. Na to využíva jogové pozície a naťahovacie techniky. Taktiež dochádza k stimulácii akupresúrnych tlakových bodov. Tieto body nájdeme na energetických dráhach nachádzajúcich sa pozdĺž celého tela. Thajčania tvrdia, že dráh na ľudskom tele je až 72 000, no existujú najhlavnejšie, ktoré nazývajú desať thajských masážnych dráh. Thajská masáž stimuluje tieto dráhy a prostredníctvom toho aj vnútornú energiu a jej prúdenie. Masér zatláča tieto body palcami, predlaktím, dlaňami ale aj kolenami, či pätou. Využíva sa váha tela, nie svaly. Dbá sa o to, aby sa nevyvíjal veľký tlak na bruchu a kolená, ani priamy tlak na chrbticu.

V čom sa thajská masáž odlišuje od iných masáží?

Súbor týchto postupov zabezpečuje jedinečnosť thajskej masáže a tým ju odlišuje od iných druhov masáží. V porovnaní so švédskou masážou je rozdielne jej prevedenie. Kým počas švédskej masáže leží klient bez pohybu, v prípade thajskej masáže dochádza k naťahovaniu celého tela. To zabezpečí naštartovanie celého organizmu. Na rozdiel od európskych masáží, pri thajskej masáži zostáva klient oblečený. Rozdiel nachádzame tiež v tom, že kým sa európska masáž sústreďuje na jednu alebo niekoľko svalových skupín, thajská sa venuje celému telu. Určite stojí za to, ísť jedinečnú thajskú masáž vyskúšať a na vlastnom tele sa presvedčiť o jej blahodarných účinkoch.

Prečítajte si tiež: 4 druhy menej známych masáží na Slovensku - ktorú si vybrať a prečo?

Príďte sa poradiť zdarma >>>