PRE KOHO JE WORKSHOP URČENÝ?

Workshop panvové dno je určený pre všetky ženy bez vekového obmedzenia. Netreba sa hanbiť, jednotlivé témy preberieme bez diagnózy jednotlivých účastníkov. Témam sa budeme venovať zo široka a prejdeme si všetky náležitosti aj jednotlivé cvičenia a pomôcky. Preto bude školenie obzvlášť prínosné pre ženy, ktoré majú po pôrode oslabené svalstvo panvového dna, pre ženy trpiace rôznymi štádiami inkontinencie, pre ženy ktoré trpia bolestivou menštruáciou či pre tie, ktoré prežívajú bolesť počas sexuálneho styku alebo prechádzajú obdobím menopauzy. Workshop je zároveň vhodný aj pre fyzioterapeutky, ktoré si chcú v problematike panvového dna rozšíriť svoje vedomosti.

DOZVIETE SA…

  • Čo je to panvové dno, kde presne sa nachádza a s čím všetkým vo vašom tele súvisí. Z akých častí sa panvové dno skladá, prečo je dôležité a ako funguje a na čo má vplyv. Ako a prečo sa mení panvové dno v priebehu života . Bližšie informácie o problémoch, súvisiacich s panvovým dnom- močová inkontinencia, sterilita, bolesť pri pohlavnom styku či menštruácií, ale aj klimaktérium – menopauza

NAUČÍTE SA…

  • Ako pracovať s panvovým dnom a hlbokým stabilizačným systémom a zároveň správne dýchať. Ako pracovať s panvovým dnom v prípade inkontinencie. Ako vám pomôže práca s panvovým dnom v prípade bolestivého sexuálneho styku alebo pri menštruácii. Ako vám pomôže práca s panvovým dnom v období menopauzy. Ku každému z menovaných problémov cviky na panvové dno.

AKO BONUS…

  • Zabezpečíme pre vás skriptá, písacie pomôcky, kávu, čaj a zdravý snack. Ukážeme porovnanie rôznych hygienických pomôcok pre ženy v rôznom veku. Určíme si vitamíny vhodné pre ženy, v rôznom veku a s rôznym zdravotným stavom vrátane ich účinkov na ženské telo. Popíšeme si bylinky, ktoré sú vhodné na užívanie pri sterilite vrátane ich účinkov na ženské telo.

Organizačné pokyny:

Je vhodné si priniesť pohodlné oblečenie, ktoré nikde netlačí, široké teplé ponožky, uterák, obed a dobrú náladu. Maximálny počet účastníkov na workshop je obmedzený na 8. Skriptá, písacie potreby, nápoje a zdravý snack dostanete od nás.