Staráme sa

Aby zdravie prekvitalo

PROFY je značka zdravotníckych zariadení. Ponúkame služby od rehabilitačnej a ortopedickej starostlivosti až po polikliniku s ambulanciami cievnej chirurgie, alergológie, imunológie a ďalšími. Naši špecialisti sú tu pre vás.

Súkromná poliklinika v Bratislave

Rehabilitačné centrum v Bratislave

Po - Štv:7:00 - 18:30

Piatok:7:00 - 15:30

Rehabilitačné centrum v Trnave

Po - Štv:7:00 - 19:00

Piatok:7:00 - 15:30

Fyzioterapia

Fyzioterapia v PROFY prinavrátila už tisíckam spokojných klientov radosť z pohybu a odstránila ich zdravotný problém či následky zranení. Nezanedbávajte signály, ktorými telo hlási začínajúci sa problém. Včasný zásah je vždy menej náročný ako liečba.

Rehabilitácia

Prostredníctvom rehabilitácií pomáhame pacientom prekonávať stavy po operáciách či úrazoch a prinavraciame im zdravie a radosť z pohybu. Rehabilitovať treba v náväznostiach a presne na to sme špecialisti.

Ortopédia

Cvičením je v zdravom tele zdravý duch. Správnemu cvičeniu a rehabilitácii však predchádza svedomitá diagnostika, dôkladné vyšetrenia a správne nastavenie prípadnej liečby a tiež obmedzení. O tú sa v PROFY starajú naši skúsení ortopédi.

Angiológia

Cievne vyšetrenie dokáže odhaliť cievny problém ešte pred zjavnými symptómami. Komplexné vyšetrenie ukáže dokonalý obraz o stave cievneho systému. Prevencia je základ.

Imunológia

Imunológia vám pomôže keď napríklad trpíte pocitom únavy, bolesťami kĺbov, zhoršeným hojením rán, bakteriálnymi, vírusovými a plesňovými ochoreniami a zníženým počtom bielych krviniek.

Alergológia

Diagnostika alergických ochorení: Alergická nádcha, bronchiálna astma, potravinové alergie, alergia na bodnutie hmyzom, atopická dermatitída a iné.

Súkromná poliklinika
Bratislava
PRVÝ TERMÍN

Pokiaľ ide o váš prvý termín u nás na poliklinike PROFY, je vhodné objednať sa telefonicky na tel.č.: +421940944588 alebo poliklinikaprofy@gmail.com. Cez telefón však dokážeme presnejšie určiť aký druh služby je pre vás najviac vhodný.

KAŽDÝ ĎALŠÍ TERMÍN

Akonáhle budete mať určený druh liečby, je pre vás najjednoduchšie, každú ďalšiu rezerváciu riešiť cez náš Online rezervačný systém, kde si vyberiete prevádzku poliklinika PROFY, nami odporúčaný druh liečby , vhodný termín a tiež svojho obľúbeného terapeuta.

ALTERNATÍVY

Rezerváciu môžete zrealizovať aj pomocou kontaktného formuláru . Tretia možnosť je priamo cez náš online chat umiestnený v pravom dolnom rohu webstránky. Online chat zároveň môžete využiť aj pre zodpovedanie vašich ďalších doplňujúcich otázok. Zadajte otázku a bude sa vám venovať jeden z našich odborníkov.

Vjazd na parkovisko a elektrickú závoru nájdete tesne pred budovou Bratislava Bussiness Centre na Prievozskej ulici, v smere jazdy von z mesta, asi 90m pred križovatkou tvaru T Prievozská/Miletičová. Držte sa v pravom jazdnom pruhu a prichádzajte v nižšom tempe pomalšie, budete križovať autobusový pruh. Akonáhle uvidíte pred sebou budovu BBC( strieborná budova pred ktorou je breza a topoľ ) zabočte ešte pred budovou doprava, hneď za betónový múrik so zeleňou(Tam už uvidíte aj navigačnú tabuľu PROFY). Cez elektrickú závoru treba zazvoniť a vrátnici oznámiť že idete do PROFY, následne vás vrátnik pustí na súkromné parkovisko. Vždy preto zaparkujete.

Prísť samozrejme môžete vždy, otázne je či vás budeme môcť v tej chvíli vyšetriť či rehabilitovať. Rezervovať si termín je však mimoriadne jednoduché, stačí kliknúť na Rezervácia a cez náš online rezervačný termín si objednať termín ktorý vám vyhovuje najviac.

Profy bohužiaľ nie je zmluvným partnerom niektorej zo zdravotných poisťovní pôsobiacich na slovenskom území. Je to tak z dôvodov nízkej flexibility čo sa týka zavádzania progresívnych a inovatívnych fyzioterapeutických postupov a ktoré sú tým pádom nepreplácanými úkonmi. Dovoľujeme si však tvrdiť, že kvalita, za ktorú sa oplatí priplatiť nie je v našom prípade tak drahá. Posúďte sami v našom cenníku.

Fyzioterapia
Bratislava, Trnava
PRVÝ TERMÍN

Pokiaľ ide o váš prvý termín u nás, je vhodné objednať sa telefonicky na BA: +421949093171 alebo pre TT: +421905117923. Cez telefón dokážeme presnejšie určiť aký druh služby je pre vás najviac vhodný.

KAŽDÝ ĎALŠÍ TERMÍN

Akonáhle budete mať určený druh liečby, je pre vás najjednoduchšie, každú ďalšiu rezerváciu riešiť cez náš Online rezervačný systém, kde si vyberiete prevádzku, odporúčaný druh liečby , vhodný termín a tiež svojho obľúbeného terapeuta.

ALTERNATÍVY

Rezerváciu môžete zrealizovať aj pomocou kontaktného formuláru . Tretia možnosť je priamo cez náš online chat umiestnený v pravom dolnom rohu webstránky. Online chat zároveň môžete využiť aj pre zodpovedanie vašich ďalších otázok. Zadajte otázku a bude sa vám venovať jeden z našich odborníkov.

V prevádzkach PROFY poliklinika v Bratislave, PROFY v Bratislave aj v PROFY v Trnave máme priamo pred vchodom pre návštevníkov vyhradené parkovacie miesta. Vždy preto bez problémov zaparkujete.

Prísť samozrejme môžete vždy, otázne je či vás budeme môcť v tej chvíli vyšetriť či rehabilitovať. Rezervovať si termín je však mimoriadne jednoduché, stačí kliknúť na Rezervácia a cez náš online rezervačný termín si objednať termín ktorý vám vyhovuje najviac.

Profy bohužiaľ nie je zmluvným partnerom niektorej zo zdravotných poisťovní pôsobiacich na slovenskom území. Je to tak z dôvodov nízkej flexibility čo sa týka zavádzania progresívnych a inovatívnych fyzioterapeutických postupov a ktoré sú tým pádom nepreplácanými úkonmi. Dovoľujeme si však tvrdiť že kvalita za ktorú sa oplatí priplatiť nie je v našom prípade tak drahá. Posúďte sami v našich cenníkoch: Profy BA a Profy TT.

Časté otázky
Odpovedáme

Vieme vám pomôcť, avšak je nutná neodkladná diagnóza pre úľavu a nastavenie následnej liečby a. Nižšie môžete vidieť len niekoľko najčastejších možných príčin seknutia.

DIAGNÓZA

Seknutím nám pacienti často mylne označujú hneď niekoľko diagnóz. Preto treba správne diagnostikovať príčinu tzv. svalovej blokády.

VYSKOČENÁ PLATNIČKA

Pri častých a opakujúcich sa seknutiach na rovnakom mieste, často hovoríme napríklad o tzv. vyskočenej platničke. Odborne tento problém nazývame hernia alebo protrúzia disku. Podľa vážnosti zranenia, sa odvíja aj miera bolesti, svalovej blokády a stŕpnutia. Viac o prvej pomoci sa dozviete v našom článku o vyskočenej platničke.

PRESILENÉ SVALSTVO

Môže však ísť aj o úrazom presilené svalstvo, ktoré je oslabené sedavým životným štýlom a následným akútnym preťažením. Sval sa natiahne na neúnosnú mieru,a prirodzená obrana tela je jeho zmrštenie azablokovanie prípadného ďalšieho nebezpečného pohybu. Tento stav je sprevádzaný bolesťou. Často sprevádza ženy počas tehotenstva a po pôrode. Viac o prvej pomoci sa dozviete v našom článku o seknutí v krížoch.

PREVENCIA

Správnym cvičením, držaním tela a posilnením správneho svalstva predchádzate úrazom. Ak je na prevenciu neskoro a vás už chrbát bolí , poraďte sa s našim fyzioterapeutom. Prvú pomoc na telefónnej linke 0949 093 171 vám poskytneme počas 10 minút bezplatne.

DIAGNÓZA

Vieme vám pomôcť! Bolesť ramena je častým symptómom viacero zdravotných problémov, preto je nutná presná diagnóza.

NAJČASTEJŠIE PROBLÉMY

Najčastejším problémom býva preťažené rameno u ľudí, ktorí posilňujú a zdvíhajú ťažšie váhy. Môže sa však jednať aj o vážnejšie diagnózy ako syndróm zamrznutého ramena, lézia manžety rotátorov, lézia na šľache bicepsu prípadne pooperačné bolesti. S každým z problémov vám vieme pomôcť.

LIEČBA

Po určení diagnózy sa nastaví liečba. V prípade lézie je veľmi často nutný operačný zákrok v ostatných prípadoch vie pomocť zmena životného štýlu,správna práca či cvičenie s poškodenými tkanivami a následné odstránenie nevhodných návykov. Konzultácie a cvičenie s našimi odborníkmi vám pomôže v každom z menovaných problémov. Rehabilitujeme pooperačný stav, zvýšime hybnosť končatiny a pomôžeme vám nadobudnúť správne návyky a vykonávať pohyby pri cvičení tak, aby ste si neublížili. Viac sa dozviete v našom článku o bolesti ramien.

DIAGNÓZA

Vieme vám pomôcť! Tŕpnutie končatín je častým symptómom viacero zdravotných problémov, preto je nutná presná diagnóza.

NAJČASTEJŠIE PROBLÉMY

Najčastejším problémom ktorý stojí za tŕpnutím horných končatín býva karpálny tunel. Ten sa objavuje u ľudí, ktorí majú dlhodobo jednostranne zaťažované ruky napr. prácou pri počítači. Niekedy je nutná aj operácia. Môžete však vyskúšať uvoľniť ruku cvikmi na karpálny tunel. Môže sa však jednať aj o vážnejšie diagnózy kedy nohy či ruky tŕpnu v dôsledku posunutej platničky a končatina je nedokrvená, tento stav môže byť veľmi nebezpečný preto vám v prípade tŕpnutia končatín odporúčame návštevu lekára, prípadne si u nás môžete rezervovať termín bez čakania.

LIEČBA

Po určení diagnózy sa nastaví liečba. V prípade karpálneho tunelu pomáha cvičenie, ale aj ortéza, prípadne silné protizápalové analgetiká. Veľmi často je z dôvodu zanedbania problému nutný operačný zákrok v ostatných prípadoch vie pomôcť zmena životného štýlu, správne cvičenie s poškodenými tkanivami a následné odstránenie nevhodných návykov. Konzultácie a cvičenie s našimi odborníkmi vám pomôže v každom z menovaných problémov. Rehabilitujeme aj pooperačný stav, zvýšime hybnosť končatiny a pomôžeme vám nadobudnúť správne návyky a vykonávať pohyby pri cvičení tak, aby ste si neublížili. Viac sa dozviete v našom článku o prvej pomoci pri tŕpnutí rúk. Prípadne si prečítajte viac o karpálnom tuneli.

PRVÁ POMOC

Pri nesprávnom pohybe a došliapnutí dochádza k vyvrtnutiu, teda k výronu členku. Ak trpíte výronom členku pravidelne, môže byť následkom inej zdravotnej komplikácie. Po vyvrtnutí členku je dôležité priložiť si na postihnuté miesto studený obklad a držať ju nad úrovňou tela. Po niekoľkých minútach môžete aplikovať masť alebo krém proti opuchu a sťahujúci obväz. Pre úplné zotavenie je podstatná pokoj a rehabilitácia. Hojenie mäkkých tkanív trvá minimálne 6 týždňov. Viac sa dozviete v našom článku o výrone na členku.